שאלות ותשובות

בפרופורציה משלבים בין הטיפולים החדשניים ביותר, הטיפולים שהוכיחו עצמם כבעלי התוצאות המיטביות, עבודה עם רופאים מומחים בתחומם ובעלי נסיון רב וכמובן שאיפה לאיכות חיים הטובה ביותר עבור ציבור לקוחותינו.

פרופורציה » ניתוחים פלסטיים » ניתוחי חזה » החלפת שתלים » החלפת שתלים

החלפת שתלים

החלפת שתלים בפרופורציה

אם ביצעת בעבר ניתוח הגדלת חזה, את ודאי יודעת שמומלץ לבדוק האם יש צורך בהחלפת השתלים, על מנת לשמור על התוצאות המוצלחות של הניתוח.
ראשית חשוב להבין באיזה סוג שתל נעשה שימוש ואת ההבדלים בין סוגי השתלים השונים:

השתלים הנפוצים ביותר המשמשים כיום לצורך ניתוחים פלסטיים בחזה, הם שתלי סיליקון (ומכאן גם השם הכולל שדבק בכל סוגי השתלים להגדלות חזה באשר הם).

שתלי הסיליקון מגיעים בצורות שונות והם נבדלים זה מזה בעיקר בהרכב צפיפות הג'ל הסיליקוני שבתוכם. יש לקחת בחשבון כי הבחירה הראשונה של הרופא בסוג השתל נעשית לאחר בחינת ההתאמה שבין הצורה, המבנה ומשקל גופך לבין סוג השתל הקיים:

שתל סיליקון בעל צפיפות ג'ל נמוכה הנו שתל לא דחוס במיוחד. יתרונו העיקרי הוא שהשתל בעל מרקם תחושתי "טבעי" ורך ואינו קשיח ו"קפיצי" למגע.

שתל סיליקון בעל צפיפות ג'ל גבוהה הנו דחוס יותר ומקנה לשד מראה עגול, בולט יותר ומורם ביחס לשתלי הסיליקון האחרים. ישנם שתלים בעלי פרופיל גבוה, גבוה מאוד, בינוני ונמוך והם מותאמים בדרך כלל לסוג השד והעדפות המטופלת.

שתל סיליקון אנטומי מדמה בצורה הקרובה ביותר את המראה הטבעי המקורי של השד. הוא מגיע בצורה של טיפה או אגס ולרופא יש יכולת למקמו בתוך השד בצורה שתשווה לו את המראה הטבעי ביותר שאפשר. חסרונו הוא שינוי צורת השד במידה והשתל מסתובב בכיס. ישנו קושי בשמירה על צורתו המקורית גם בשינוי תנוחה, כגון בשכיבה (שם נוצרת צורה שטוחה ופחות זקורה).

שתל סיליקון ג'ל עגול כשמו כן הוא – צורתו עגולה ולא אגסית והוא מקנה לשד מראה שופע במיוחד. שתל זה ממלא גם את חלקו העליון של השד.

שתלי סיליקון מהדור השלישי – פיתוח יחסית חדש של השנים האחרונות. יתרונם הגדול טמון בכך שהם בעלי מעטפת דקה ועמידה במיוחד שנועלת את הסיליקון בתוך השתל, ובכך מצמצמת למינימום את חשש לדליפות.

מדוע חשוב להחליף שתלים?

אמנם שתלי החזה המיוצרים כיום בעולם הם באיכות גבוהה ותחת השגחה קפדנית של כל הגורמים המפקחים, אולם כדי לשמור על בריאות האישה, חשוב לבצע בדיקת MRI כשלוש שנים לאחר ניתוח הגדלת חזה, בו הוכנסו השתלים וכן כ-10 שנים לאחר הניתוח, לבצע בדיקת אולטרסאונד כדי לבדוק את מצב השתלים, הן באספקט הבריאותי (לוודא שאין דליפה), והן באספקט האסתטי (שינויים משמעותיים כמו הריון, לידה או הרזיה קיצונית).

הקפדה על ביצוע הבדיקות התקופתיות והחלפה מבוקרת של השתלים, במידת הצורך לאחר 10-15 שנים יסייעו לשמירה על תוצאה טובה וכמובן בריאות המטופלת.

פגישת הייעוץ עם הרופא

לאחר בדיקת אולטרסאונד שתאשר את הצורך בהחלפת השתלים, יש להגיע לייעוץ עם הרופא. במהלך הפגישה, ייבחרו סוגי השתלים הנדרשים בהתאם למבנה גופה של האישה, גוון עורה וגם צורת השדיים הנוכחית. ברוב המקרים ייבחר שתל אנטומי.

חשוב לדעת כי במהלך פגישת הייעוץ עם הרופא, הוא יכול להחליט כי על המטופלת לעבור, בנוסף להכנסת השתלים החדשים, גם הרמת חזה, וזאת על מנת לקבל תוצאות אופטימליות.

החלפת שתלים – ההליך הניתוחי

ברוב המקרים יעשה המנתח שימוש בפתחים המקוריים שנעשו לטובת הכנסת שתלי הסיליקון בניתוח הראשון, ודרכו יחדיר את השתלים החדשים. ישנם מקרים בהם הרופא יאלץ לבצע פתח חדש לטובת החלפת שתל, שכן ברבות השנים מבנה השד משתנה ועל כן מיקום הפתח יכול להשתנות בהתאמה. כל מקרה, כמובן, לגופו.

הרופא יוציא את השתלים הישנים, ויכניס במקומם את השתלים החדשים, תוך שהוא ממקם אותם באזור המדויק ביותר כך שיעניק לחזה מראה טבעי ככל האפשר. לעתים, כאמור, נדרשת גם שילוב התערבות כירורגית אחרת שכוללת עיצוב של החזה במידה והנתונים הפיזיים השתנו באופן מהותי. כל זאת, כמובן, בתאום הציפיות מול המטופלת בעת פגישת הייעוץ.

תוצאות הניתוח

לאחר הניתוח, המטופלת תישאר בהשגחה של יום או יומיים, ברוב המקרים בביתה. פעילות גופנית מאומצת הנה אסורה לחלוטין ועל המטופלת לסייע לגוף ככל האפשר להחזירו לתפקוד מלא במינימום כאב.

במהלך הימים שלאחר הניתוח יתכנו נפיחויות וכאבים נקודתיים עימם ניתן להתמודד באמצעות משככי כאבים. בכל התפתחות של חום קיצוני, כאבים חזקים או תחושה בצקתית באזור, יש לפנות מידית לרופא המטפל.

ניתוחי החלפת שתלים הנם ניתוחים נפוצים במיוחד, הרופאים המוסמכים שלנו ברשת מרפאות פרופורציה, הנם בעלי ידע וניסיון רב, ועל כן תוצאות הניתוח הן מוצלחות והחזרה אל השגרה לא אורכת יותר ממספר ימים.

לפרטים נוספים וקביעת ייעוץ רפואי בנושא החלפת שתלים חייגי 5599*

רוצים לקבל מידע
נוסף בנושא?

השאירו פרטים
או התקשרו 5599*
ונחזור אליכם