שאלות ותשובות

בפרופורציה משלבים בין הטיפולים החדשניים ביותר, הטיפולים שהוכיחו עצמם כבעלי התוצאות המיטביות, עבודה עם רופאים מומחים בתחומם ובעלי נסיון רב וכמובן שאיפה לאיכות חיים הטובה ביותר עבור ציבור לקוחותינו.

פרופורציה » ניתוחים פלסטיים » פנים » הרמת עפעפיים (עליונים/תחתונים) » הרמת עפעפיים

הרמת עפעפיים

ניתוח הרמת עפעפיים בפרופורציה

ניתוח הרמת עפעפיים מטפל בתופעות שנוצרו משילוב של גיל ותורשה, המתבטאות בשקיות מתחת לעיניים וצניחת עפעף עליון. אלו גורמים למראה עיניים נפוחות ועייפות אשר פוגעות באיכות החיים. מטרתו של הניתוח היא לתקן צניחה ורפיון של עפעפיים עליונים ותחתונים בעזרת סילוק עודפי עור ושומן ומתיחה של הרקמות.

ניתוחי הרמת עפעפיים הינם בין הניתוחים השכיחים ביותר כיום. הניתוח מתבצע עם או בלי הרמת גבות, בהתאם לצורך, ומטרתו היא להעניק לעיניים מראה צעיר ורענן במקום המראה העייף, המבוגר ונטול החיוניות הנגרם מהופעת שקיות מתחת לעיניים ומצניחה של העפעף העליון.

עם השנים מאבד איזור העיניים מהאלסטיות שלו, העור הופך למקומט ועטוף בשקיות שומן. צניחת העפעף העליון נגרמת מעודפי עור ושומן, כאשר הגורמים לכך יכולים להיות גנטיקה, גיל, מחלות, עישון ואורח חיים.

ניתוח הרמת עפעפיים מתבצע מסיבות קוסמטיות או בריאותיות. הביטויים הרפואיים שעלולים להופיע כתוצאה מצניחת העפעף הם כאבי ראש הנוצרים עקב מאמץ של שרירי המצח, פגיעה בשדה הראייה עקב צניחתם של הריסים והפרעה בתפקוד היומיומי עקב תחושת אי נוחות סביב העיניים.

יש המשלבים עם ניתוח הרמת עפעפיים גם ניתוח הרמת גבות, לשם קבלת מראה חדש, ערני, צעיר ורענן. הניתוח הינו פשוט יחסית ומאפשר שינוי במראה הפנים הכללי של המטופל ובהרגשתו.

ניתוח הרמת עפעפיים – דברים שחשוב לדעת לפני
בטרם ניגשים לביצוע ניתוח הרמת עפעפיים יש לערוך מספר בדיקות חשובות. הראשונה שבהם היא המרפאה אליה בחרתם ללכת. יש לוודא שהמרפאה מוכרת ובעלת ניסיון בביצוע ניתוחי הרמת העפעפיים. בחירת המרפאה היא שלב משמעותי בדרך לניתוח הרמת עפעפיים מוצלח.

בנוסף, יש לבדוק כי הרופא המנתח הינו מומחה בכירורגיה פלסטית, בעל מיומנות גבוהה וניסיון ניתוחי רב. כל אלו יסייעו למטופל לקבל מענה רפואי אישי בהתאם למצבו האישי, הרפואי והאסתטי – ולתוצאות טיפול אופטימאליות.

תחום התמחות רפואית נוסף לטיפול בהרמת עפעפיים הוא תחום האוקולופלסטיקה, המשלב התמחות ברפואת עיניים ובכירורגיה פלסטית של איזור העיניים. לרופא האוקולופלסטיקאי יש היכרות מעמיקה ונרחבת באנטומיה של העין ובהליכים הכירורגיים, המאפשרת התאמת פתרון אופטימאלי למתיחת עפעפיים, הן ברמה הרפואית והן ברמה הקוסמטית.

ניתוח הרמת עפעפיים – פגישת הייעוץ עם הרופא
אחד השלבים החשובים ביותר בדרך לניתוח הינו הייעוץ הראשוני עם הרופא. הסיבות לצניחת עפעפיים רבות ומגוונות, ועל כן יש להתאים את הניתוח באופן פרטני לכל מטופל לאחר אבחון המרכיב הבעייתי (עודף שומן, עודף עור, צניחה של הגבות או חולשה של השרירים).

לאחר אבחון ראשוני, יספר הרופא למטופל על השיטה בה בחר לבצע את ההליך הניתוחי, אופן הניתוח, תהליך ההחלמה ותוצאות הניתוח. בפגישת הייעוץ עם הרופא מומלץ לשאול ולהעלות כל תהייה אפשרית, ואף לבקש לראות תמונות לפני ואחרי של מטופלים אשר עברו את הטיפול. כמו כן, מומלץ לבקש גם המלצות של מטופלים קודמים.

בדיקה חשובה נוספת שחשוב לערוך לפני ניתוח הרמת עפעפיים, היא בדיקת צניחת גבות, אשר בעזרתה יקבע הרופא באם יש צורך לשלב הליך הרמת גבות בזמן ניתוח הרמת עפעפיים.

בהתאם למצבו של המטופל, יוחלט ביחד האם יש לבצע ניתוח הרמת עפעפיים עליונים, תחתונים, או שניהם ביחד.

תהליך ניתוח הרמת עפעפיים
ניתוח הרמת עפעפיים מבוצע לרוב תחת הרדמה מקומית וטשטוש. הניתוח אורך בין 45 דקות לשעתיים עם תוצאות מרשימות וזמני החלמה מהירים יחסית.

ניתוח הרמת עפעפיים עליונים אורך כ- 45 דקות בהן מבצעים חתך שדרכו מוציאים את שקיות השומן והעור ויוצרים מתיחה של השריר יחד עם עודפי העור. את החתך יוצרים בקו הכפל הטבעי של העין, ולאחר זמן ההחלמה הצלקת הניתוחית כמעט ואינה נראית לעין.

ניתוח הרמת עפעפיים תחתונים אורך כשעה וארבעים דקות בהן משתמשים באחת משתי הגישות בתחום האוקולופלסטיקה. באחת מבצעים חתך חיצוני מתחת לריסים ומסירים את עודפי השומן והעור, ובדרך השנייה – המקובלת יותר כיום – מוציאים את שקיות השומן דרך פנים העפעף ללא צורך בתפרים. זמן החלמה של ניתוח הרמת עפעפיים תחתונים הינו ארוך יותר מזמן החלמה של הרמת עפעפיים עליונים ואורך כשבועיים.

ניתוח משולב – במקרים רבים מבצעים שילוב של ניתוח הרמת עפעפיים עם ניתוח הרמת גבות. הניתוח המשולב הינו יעיל במיוחד וחוסך חתכים וצלקות, כיוון שנעשה עבור שני ההליכים דרך אותו חתך שמבוצע בעפעף. תוצאותיו של הניתוח מרשימות במיוחד ומעניקות לפנים מראה צעיר, יפה ואסתטי.

ניתוח הרמת עפעפיים – תקופת ההחלמה
לאחר ניתוח הרמת עפעפיים המטופל מופנה לחדר התאוששות ולאחר מכן משוחרר לביתו. במהלך הימים שלאחר הניתוח, יש להניח רטיות קרות על האיזור המטופל לצורך הרגעה והקלה על הכאב והנפיחות.

בימים שלאחר הניתוח תיתכן תחושת אי נוחות בעקבות אדמומיות, נפיחות ודמע – תופעות טבעיות של החלמה, החולפות לאחר מספר ימים. בשבוע הראשון יש לטפטף לעיניים טיפות נגד יובש, וליטול כדורי אנטיביוטיקה בהתאם למרשם רופא.

לאחר כ-3 ימים ניתן לחזור לפעילות רגילה, אך את התפרים מסירים לאחר כשבוע ויש להימנע מפעילות מאומצת והרכבת עדשות מגע. במרבית המקרים התוצאה הסופית נראית לעין לאחר מספר שבועות ומחזיקה מעמד כ-10 שנים.

תופעות לוואי אפשריות לאחר ניתוח הרמת עפעפיים הן אי נוחות, שטפי דם, כאב, יובש בעין, חוסר תחושה זמני / קבוע ואדמומיות. על מנת להימנע ולמזער תופעות אלו מומלץ לבצע את הניתוח אצל רופא מומחה בכירורגיה פלסטית.

לפרטים נוספים והזמנת ייעוץ רפואי בנושא ניתוח הרמת עפעפיים חייגו 5599*

רוצים לקבל מידע
נוסף בנושא?

השאירו פרטים
או התקשרו 5599*
ונחזור אליכם