שאלות ותשובות

בפרופורציה משלבים בין הטיפולים החדשניים ביותר, הטיפולים שהוכיחו עצמם כבעלי התוצאות המיטביות, עבודה עם רופאים מומחים בתחומם ובעלי נסיון רב וכמובן שאיפה לאיכות חיים הטובה ביותר עבור ציבור לקוחותינו.

פרופורציה » ניתוחים פלסטיים » פנים » מתיחת פנים » מתיחת פנים

מתיחת פנים

מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים הנו הליך כירורגי שמטרתו לתת מענה להזדקנות של העור באזורי הפנים, כאשר במרבית המקרים ישולב במתיחה גם אזור הצוואר.

הניתוח מאפשר להצעיר את המראה הכללי באופן משמעותי (10-15 שנים), תוך כדי שמירה על מראה טבעי.

למי מתאים ניתוח מתיחת פנים?

על אף שקשה לנקוב בגיל מסוים בו ניתן לשקול לבצע את הניתוח, שכן סימני הזדקנות מתבטאים באופן שונה אצל כל אחד ואחת מאיתנו. ישנם כאלה אשר יסבלו מקמטים וצניחה של העור כבר בגילאי 40-45 ומאידך, ישנם אנשים שסימני הזמן לא יהיה ניכרים על פניהם גם בגיל 50-55. המון תלוי בגנטיקה, הרגלי עישון, חשיפה למזהמים סביבתיים ולשמש ועוד.

בנוסף, ישנם מקרים מסוימים בהם אדם יבקש להצעיר את מראה פניו וניתן יהיה להשיג מטרה זו על ידי טיפולים אסתטיים, כגון העלמת קמטים על ידי חומצה היאלורונית או חומרי מילוי והחלקת קמטים דומים. הדבר תלוי בעומק הקמטים ובמצב הכללי של העור. כאשר מדובר בקמטים עמוקים מאוד, עור רפוי וצנוח והצטברות תאי שומן בחלק התחתון של הפנים, לא תמיד הזרקות יכולות לסייע ובמקרים אלה ניתוח מתיחת פנים ייתן את הפתרון המבוקש.

הליך ניתוח מתיחת פנים

בתחילת הניתוח יבוצעו חתכים קטנים ועדינים באזור הרכות (החתכים יבוצעו בתוך שיער הרקה כך שלא ייראו), קו האוזניים והחיבור לראש. לאחר מכן, יבצע הרופא הפרדה בין העור לבין הרקמות על מנת לאפשר להסיר עודפים ולהדק בעדינות את העור תוך התאמה למעטפת הרקמות בתפרים עדינים.

הניתוח מבוצע תחת הרדמה כללית ואורך עד כשלוש שעות. לאחר הניתוח, יאושפז המטופל לצורך מעקב במשך כ-24, על פי שיקול הרופא המנתח.

הצלקות בניתוח מתיחת פנים במרבית המקרים מגלידות לחלוטין ואינן נראות. למרות זאת, בימים הראשונים לאחר הניתוח, עלולות להיות נפיחויות וסימנים כחולים. תופעות אלו יתמתנו ויחלפו בהדרגה. כמו כן, תיתכן תחושה של מתיחת יתר בפנים – תחושה זו גם תתמתן ותעבור בתוך מספר ימים.


מתיחת פנים – תקופת ההחלמה

אמנם ההחלמה הסופית מניתוח מתיחת פנים אורכת מספר שבועות, אולם כבר לאחר כמה ימים – ניתן לחזור לפעילות שגרתית רגילה.
למחרת הניתוח ניתן ואף רצוי להתרחץ ולחפוף את השיער.  ניתן להתאפר כיומיים – שלושה לאחר הניתוח.

את התפרים מוציאים בשלבים, כאשר כעבור עשרה ימים מסירים את כולם ולא נותרים סימני חתך או נפיחויות. למשך חצי שנה מיום הניתוח יש להימנע מחשיפה לשמש או להשתמש בתכשירים עם מסנני קרינה גבוהים במיוחד.

מומלץ להימנע מענידת עגילים כחודש לאחר הניתוח (עגילים כבדים להימנע כ6 שבועות).

רוצים לקבל מידע
נוסף בנושא?

השאירו פרטים
או התקשרו 5599*
ונחזור אליכם