שאלות ותשובות

בפרופורציה משלבים בין הטיפולים החדשניים ביותר, הטיפולים שהוכיחו עצמם כבעלי התוצאות המיטביות, עבודה עם רופאים מומחים בתחומם ובעלי נסיון רב וכמובן שאיפה לאיכות חיים הטובה ביותר עבור ציבור לקוחותינו.

פרופורציה » העלמת ורידים » העלמת ורידים כללי » טיפול סקלרותרפיה להעלמת ורידים ונימים

טיפול סקלרותרפיה להעלמת ורידים ונימים

העלמת נימים וורידים ברשת פרופורציהנימים וורידים ברגליים היא תופעה שלא פוקדת רק את מי שסובל מנטייה גנטית או תורשתית וגם לא קשורה בהכרח לצבעו של העור. סימני נימים עלולים להופיע אצל נשים לאחר היריון, בקרב מי שעומדים שעות ממושכות על הרגליים ובעיקר בקרב נשים החל מגילאי 30-35.

מהם נימים?

נים הוא כלי הדם הקטן ביותר בגוף האדם וקוטרו נע בין 5-10 מיקרומטר בלבד. הנימים משמש כצינור מעבר של הדם המגיע מן העורק ועובר דרך הנים לוריד. כאשר נימים מתרחבים, אנו נבחין בהם בתור קווים כחלחלים לאורך הרגליים. היות והנימים נמצאים בשכבת העור הראשונה, הדרמיס, קל יותר להבחין בהם כאשר הם מתרחבים.

לורידים או נימים ברגליים אין משמעות רפואית ברוב המקרים ומדובר בתופעה אסתטית, שניתן לטפל בה בקלות יחסית.

שיטת הסקלרותרפיה נועדה לתת פתרון לאותם נימים או ורידים שטחיים למעשה גורמת להעלמתם באופן נקודתי, בזמן קצר ובמינימום כאב.

סקלרותרפיה היא טיפול נפוץ ופשוט, לאחריו מתקבלות תוצאות מוצלחות של העלמות נימים וורידים מהאזור המבוקש וחזרה מלאה לשגרה.

תפקיד הסקלרותרפיה

תפקידו של הטיפול הוא לכווץ ולהעלים את הנימים מהרגליים ובמקסימום יעילות. הטיפול גם מתאים למי שסובלים מוורידים בולטים ברמה כזו או אחרת ובייעוץ מקדים עם הרופא.

סקלרותרפיה נחשבת לטיפול פשוט שאינו כולל התערבות כירורגית. משך הטיפול קצר מאוד ונע בין רבע שעה לעשרים דקות בלבד לטיפול. לעיתים יידרשו מספר טיפולים עד להשגת התוצאה הסופית, בהתאמה למצב המטופל, צפיפות הוורידים או הנימים ושטחם.

את הטיפול מומלץ לעשות בתקופה בה אין צורך בחשיפה ישירה לשמש שכן היא עלולה לגרום להופעת כתמים על העור ולהיווצרות תופעת פיגמנטציה לא רצויה.

פגישת הייעוץ עם הרופא

במהלך פגישת הייעוץ, יבדוק הרופא את הרגל על מנת לאבחן האם מדובר בדליות או נימים, האם הורידים בולטים או שטחיים ועל ידי כך להתאים את הטיפול ולקבוע האם ניתן לבצע סקלרותרפיה או שיש צורך בהזרקת קצף. לאחר קביעת הטיפול המתאים, יסביר הרופא על הטיפול וינחה את המטופלת כיצד לנהוג לפני ואחרי הטיפול על מנת להגיע להחלמה קלה ומהירה ככל הניתן.

הליך הסקלרותרפיה

הרופא יעשה שימוש במזרק דק במיוחד (קנולה) ובמקרים מסוימים ייעזר אף בזכוכית מגדלת על מנת לדייק במקום ההזרקה, שכן כאמור הנימים הינם קטנים מאוד, וורידים המתאימים לסקלרותרפיה גם הם קטנים ולעתים קשים לאיתור ללא עזרים. לאחר איתור כלי הדם, הרופא יזריק הסקלרובן עד לכיווצו והטרשתו של כלי הדם ולאחר מכן ספיגתו בגוף.

ישנם מטופלים שיחושו צריבה קלה בעת ההזרקה, אולם לרוב לא מדובר בהליך ארוך או מכאיב במיוחד, והטיפול מתבצע בתוך המרפאה ובתנאים נוחים.

תוצאות הסקלרותרפיה

מבחינה פיזית ורפואית אין מניעה לחזור באופן מיידי לשגרה בתום הטיפול. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון כי האזור המטופל צפוי להיות מעט נפוח ואדמומי מיד לאחר הטיפול, לכן הימנעות מחשיפה לשמש מומלצת. כמו כן, עלולים להופיע באזור קרישי דם ויתכן כי הוא גם יהיה רגיש למגע. תופעות אלו צפויות לחלוף בהדרגה כימים ספורים לאחר הטיפול.

כאמור, במקרים מסוימים ימליץ הרופא לחזור על הטיפול כעבור שבועיים עד מספר חודשים. חשוב לקחת בחשבון שיתכנו נימים שיחזרו ויצוצו על פני השטח ולצדם כתמים שייעלמו מאליהם.

לאחר הטיפול יהפוך האזור לנקי וחלק מנימים וורידים. במידה ויש צורך במספר טיפולים ממוקדים, התום התהליך כולו צפויים להיעלם כל הנימים והורידים.

יחד עם זאת, הופעתם של נימים חדשים באורים אחרים אפשרית, שכן לא מדובר בטיפול מונע. במידה ויופיעו, כמובן כי גם בהם ניתן יהיה לטפל באופן נקודתי.

סקלרותרפיה הוא טיפול אשר בדרך כלל אינו כולל תופעות לוואי, אך כאלה יכולות להופיע כגון אדמומיות, רגישות למגע באזור, נפיחות ולרגישים ייתכן וגם קרישי דם. בין תופעות הלוואי הנדירות של הטיפול – זיהום, אלרגיה לחומר המוזרק או התפתחות פיגמנטציה אזורית.

מומלץ להיוועץ ברופא לקבלת עצות וכללי שגרה נכונים שיסייעו בשמירה על התוצאות המיטביות ביותר של הטיפול.

רוצים להיפטר מהורידים אחת ולתמיד? לתיאום פגישת ייעוץ עם רופא חייגו 5599*, או מלאו את הטופס בתחתית העמוד

רוצים לקבל מידע
נוסף בנושא?

השאירו פרטים
או התקשרו 5599*
ונחזור אליכם