שאלות ותשובות

בפרופורציה משלבים בין הטיפולים החדשניים ביותר, הטיפולים שהוכיחו עצמם כבעלי התוצאות המיטביות, עבודה עם רופאים מומחים בתחומם ובעלי נסיון רב וכמובן שאיפה לאיכות חיים הטובה ביותר עבור ציבור לקוחותינו.

פרופורציה » ניתוחים פלסטיים » ניתוחים פלסטיים כללי » ניתוח פלסטי לא מתקן הכל

ניתוח פלסטי לא מתקן הכל

ניתוח פלסטי לא מתקן הכלאנשים רבים (ועל אף שינויים בשנים האחרונות, המספרים מצביעים כי עדיין מדובר בעיקר בנשים) פונים לרפואה בתקווה כי ניתוח פלסטי או טיפול אסתטי כזה או אחר יעזרו להם לשיפור ההרגשה והעלאת הביטחון העצמי. ואכן, אי אפשר לבטל את החשיבות של המראה החיצוני בגיבוש תחושת הערך העצמי ומחקרים הראו כי אכן ניתוח פלסטי תורם להעלאת הבטחון העצמי ותפיסת האושר של אנשים. אין פסול בכך שאדם ירצה לשנות משהו במראה החיצוני, בין אם הסביבה מסכימה או לא, ובלבד שהשינוי יגרום לעלייה בתחושת הביטחון והסיפוק העצמי.

יחד עם זאת, כאשר מגיע מטופל המבקש לעבור ניתוח פלסטי או טיפול כלשהו, חשוב לוודא כי המטופל מבין שהניתוח לא ישנה את אישיותו לחלוטין וחשוב מכך – לא ישנה את מערכות היחסים שלו/ה עם הסובבים, ואם כן כנראה שהאנשים הסובבים אותו אינם הנכונים.

ישנו הבדל עקרוני וחשוב בין אישה המעוניינת לעבור ניתוח הגדלת חזה, היות שאינה חשה בנוח עם החזה שלה, מרגישה שהחזה קטן מדי ולא מפותח ותחושה זו פוגעת בביטחונה העצמי וביכולתה להרגיש טוב עם עצמה, לבין אישה שבינה לבין עצמה מרוצה ממה שהטבע נתן לה, אך מקווה כי ניתוח להגדלת חזה יגרום לבן הזוג לאהוב אותה יותר.

ניתוח פלסטי או טיפול קוסמטי אינם יכולים להיות מתנה עבור מישהו אחר מלבד המטופל עצמו ולכן מטרתו של שיפור חיצוני כזה או אחר, לא יכולה להיות על מנת  לגרום לאחרים לאהוב אותנו.

ניתוח פלסטי אם כך, אינו משנה מערכות יחסים. לכן כל ייעוץ רפואי ברשת פרופורציה כולל מעבר למידע רפואי גם הערכה אישית של הרופא כלפי המניעים מאחורי בקשת המטופל לעבור את הניתוח המבוקש. במידה והרופא מזהה כי מטרת הניתוח אינה לספק את המנותח עצמו אלא אדם אחר, הוא לא ימהר לבצע את הניתוח וימליץ למטופל לחשוב שנית. מי שצריך לחיות עם תוצאות הניתוח לשארית החיים הוא המטופל. לכן ישנה חשיבות גבוהה לזיהוי הכוונות העומדות מאחורי הניתוח והאם הרצון לבצע את הניתוח אכן אמיתי.

שינוי מראה הפנים או הגוף הינו משמעותי ובעל השפעה עמוקה וישירה על כל פן בחיי היום יום. לכן, אם מישהו בחייכם לוחץ עליכם לשנות את מראה האף, להגדיל את החזה או לבצע כל שינוי אחר במראה שלכם ואף מתנה את המשך הקשר בכך – חשבו שוב האם אדם זה ראוי לכם והאם אתם צריכים אותו בחייכם.

רוצים לקבל מידע
נוסף בנושא?

השאירו פרטים
או התקשרו 5599*
ונחזור אליכם